İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası, Yönetim Kurulu toplantılarını düzenli olarak gerçekleştiriyor

İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği Yönetim Kurulu Toplantılarında bir araya gelerek gündemdeki konular hakkında görüş alışverişinde bulunuyor.
Her ay düzenli olarak bir araya gelerek gündemdeki konular ve önümüzdeki dönem yapılması planlanan organizasyonlar hakkında görüş alışverişinde bulunan İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, üyelerin yaşamış olduğu sorun ve sıkıntıların bir an evvel çözülmesi için çaba sarf etmeye devam ediyor.
Son zamanlarda yaşanan kullanılan hammadde fiyatlarında yaşanan aşırı artışın kendilerini son derece zorladığını belirten Başkan Aykut Şener, “Kullandığımız hammaddelere neredeyse her ay zam geliyor. Fakat gelen bu zamları biz fiyatlarımıza yansıtamıyoruz. Bu zamları aynı oranda biz fiyatlarımıza yansıttığımızda satışlarımız düşecektir. Biz kendimizden fedakarlık yaparak bu durumu aşmaya çalışıyoruz. Bütün meslektaşlarımız aynı durumu yaşıyor ve bu durumun üstesinden gelmek için çaba gösteriyor. Bizde oda olarak firmalarla bir araya gelip görüşmeler yapıyoruz. Üyelerimizin toplu alımlarında bize indirim uygulamalarını istiyoruz. Bu konuda görüştüğümüz firmalar ve anlaşmaya vardığımız firmalar bulunuyor. Oda olarak anlaşma yaptığımız firma sayısını hızlı bir şekilde artırarak, üyelerimizin menfaatini ön plana çıkarmaya devam edeceğiz” dedi. Firma anlaşmalarına hız verilmesinin doğru olacağını belirten Yönetim Kurulu üyeleri, gündemdeki çeşitli konular hakkında da fikirlerini beyan ettiler. Görüş alışverişinin ön planda tutulduğu toplantılarda önümüzdeki zamanda yapılması planlanan konular hakkında da görüşler dile getirildi.