Başkan Aykut Şener Resmi Makamları Ziyaret Etti

İstanbul Şekerciler ve Pastacılar Odası Başkanı Aykut Şener, Eski Başbakan, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan birlikte Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile ilgili icraata geçirilecek olan projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
Başkan Şener ve Genel Sekreter Sefa Özkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Yazıcıyı makamında ziyaret edip esnafımızın sorunları ve yapılacak projeler hakkında istişarede bulundular. Kayıt Dışı Esnafın önüne geçilmesi, Seyyar satıcıların ve sektör dışı iş yerlerinin faaliyet alanı dışında ürün satışı, karmaşık iş yeri dağılımının önüne geçilmesi, Araç arkasında sağlık ve hijyenden uzak tatlı satışının önüne geçilmesi ve denetlenmesi, Şeker ve Tuz tüketiminin azaltılması, Hijyen kursu ve eğitim seminerleri, Obezite hastalığına farkındalık yaratmak ve esnafımız ile kurumlar arasındaki köprüyü güçlendirmek ve ortak projeler çıkarmak gibi konulara değinildi.
Oda Başkanı Aykut Şener ayrıca Bakırköy Sheraton Otel’de gerçekleşen KASİAD 12. Genel Kuruluna katılım sağladı. Sektörümüz ile ilgili istişarelerde bulundu. Ayrıca Genel Başkan Aykut Şener, Federasyonun Mesleki Eğitim Birimi Asil üyesi olarak Antalya’da düzenlenen 27. ANFAŞ Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarına katıldı. Federasyon Genel Başkanı Aykut Yenice ve Federasyon Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerinin de yer aldığı programda Eğitim ve İstişare Toplantısı gerçekleştirildi.