Also Gelato

Yüzde 100 Yerli Üretim, Yerli Firma, Yerli Fiyat: ALSO GELATO

Türkiye dondurma hammaddesi pazarının ilk Türk üretici firması. Üstelik yüzde 100 yerli üretim, yerli firma, yerli fiyat garantisiyle! Mart 2019’da IBAKTECH Ankara’da pazara ilk girişini duyuran Also Gelato, sektöre hakim İtalyan firmalarına eşdeğer kalitede üretim ve yerli fiyat anlayışıyla öne çıkıyor. Dondurma hammaddesi pazarında ilk yerli Türk firması olduklarının altını çizen Also Gelato Satış Müdürü Ersin Meriç, “Bizler dondurma hammaddesi üretiyoruz. Bunlar dondurmaya yapısını ve tadını veren ancak aroma olmayan gerçek konsantre meyve ürünler. Dondurmanın sunumuna, servisine zenginlik katan ‘besleme’ dediğimiz ürün gruplarına da sahibiz. Türkiye’de bu ürünleri şu ana kadar bu kalitede üreten bir firma olmadı. Firmamız, Mart 2019’da Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı Ankara IBATECH Fuarı’nda bu ürünlerin bir kısmının lansmanıyla pazara girdi. Geçtiğimiz yıl boyunca da bu ürünlerin sunumları müşterilere yapıldı, pazarda kabul gördü” diyor. 
“Güçlü ve kalıcı bir yer edinmek istiyoruz” İtalyan kalitesini Türkiye dondurma hammaddesi pazarına taşımak misyonuyla yola çıktıklarını belirterek sözlerine devam eden Meriç, önümüzdeki dönem hedeflerinde pazara hakim dört büyük İtalyan firması arasında güçlü ve kalıcı bir yer edinmek olduğunu söylüyor. Pazarın gelişmesinde ana yüklenici konumundaki İtalyan firmalarına saygı duyduklarını ifade eden Meriç, “Biz bu pazara rakip olarak girerken aynı zamanda İtalyan firmalarına da çok büyük saygı duyuyoruz. Bizim için önemliler. Ama ‘biz de varız, bu ürünleri biz de yapabiliyoruz, bunlar sadece İtalya’da değil, Türkiye’de de üretilebiliyor’ mesajını vermek istiyoruz” diyor.
İtalyan kalitesine eşdeğer üretim Yaklaşık 16 çeşit ürünüyle pazara giren, yılsonu itibariyle bu sayıyı 40’a çıkarmayı hedeflediklerini belirten Meriç, “Üretime başlayalı neredeyse bir yıl oldu. Ürün portföyümüzü sektörde yer alan tüm İtalyan firmaları kadar büyütmek istiyoruz. 
Ürünlerimizi gruplandırdık. Ürünlerimizi gruplar halinde AR-GE’ye alıyor, uygunluğu halinde ürün portföyümüze dahil ediyoruz. Önümüzdeki fuarlara kadar kalitesine güvendiğimiz tüm ürünlerimizi sergilemek ve müşterilerimize anlatmak istiyoruz.
 Onlara bu ürünlerin Türkiye’de bir yerli firma tarafından da üretilebileceğini, bizim ürünümüzü kullanarak da eşdeğer kaliteyi yakalayabileceklerini söylüyoruz. 
Öncelikli hedefimiz; tüketicinin, dondurma ustasının, işletme sahibinin şu ana kadar kullanmaktan keyif aldığı ve kullanmaya alıştığı İtalyan menşeili ürünlerin yerli bir firma tarafından aynı kalitede yapılabildiğini göstermek. Ürün kalitesi olarak bunu başardık. Yeni bir firma olmamıza rağmen beklentilerimizin üstünde bir dönem geçirdik, çok mutluyuz” diyor.
“Sadece ürün fiyatıyla satışa çıkıyoruz” İtalyan firmalarının bilinirliğinin oldukça fazla olduğu dondurma hammaddesi pazarında Also Gelato’nun eşdeğer üretim kalitesi kadar yerli fiyat avantajıyla da dikkat çektiğini söyleyen Meriç, “Alıştığınız İtalyan kalitesini ulaşılabilir yerli fiyatla sunuyoruz. Sadece ürün fiyatı ile pazara çıktığımız için ciddi bir fiyat avantajımız söz konusu. Müşterilerimize ne gümrük vergisini ne de distribütör kar payını yansıtıyoruz. Fiyatlarımızda, ürünlerin satış fiyatlarını yükseltecek hiçbir unsur bulunmuyor.” şeklinde sözlerini tamamlıyor.