Özikizler Künefe

 “Kurulduğu günden bugüne kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeden büyüyen Özikizler Künefe, 2020 yılı itibariyle büyümesini Franchising ile gerçekleştirecek. Bu sayede eşsiz lezzetlerimizi daha fazla tüketiciye ulaştırırken, siz değerli girişimcilerimizi bu karlı yatırımın bir parçası olmaya davet ediyoruz” diyen Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Durmaz sorularımızı yanıtladı.

Kendinizi tanıtır mısınız?
Künefeyi katma değerli ürün olarak sunan, Türkiye pazarının rakipsiz en büyük künefe markası Özikizler Künefe, geliştirdiği yüksek kaliteli ürün gamı ile misafirlerine keyifli zamanlar sunar.

Firmanızın kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?
Ne zaman, kimler tarafından kuruldu?
Mehmet Usta’nın 1986 yılında doğan ikiz çocukları Hasan ve Hüseyin’den esinlenerek ismini verdiği Özikizler Künefe, ilk olarak Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 50 metrekare bir dükkân ve birkaç masa ile kuruldu.2000 yılında Urfa Birecik Sahil şubesi açıldı… Sonrasında komşu şehir Gaziantep’e ikinci şube açıldığında sene 2009’du ve artık. 2009 yılında 3. Kardeş Zülfikar’da işin ucundan tutmaya başlamıştı.  Bu arada Antalya Finike şubesi de açılmıştı. Marka Kurucusu Mehmet Usta ve oğulları Gaziantep’te 2014 ve 2016 yıllarında 2 şube daha açarak toplamda 4 şubeye ulaştık Daha da büyümeyi hedefleyen Özikizler Künefe markası 2017’de İstanbul Beykent ve 2018 yılında Ankara, 2019’da İstanbul Acıbadem şubelerini açarak Türkiye pazarında toplamda 9 şube ile hizmet vermektedir. Mart ayında açılacak Çorlu Franchise şubemiz ile şube sayımız 10 olacaktır.  2020 yılında Türkiye, Avrupa ve Ortadoğu’da franchise ile büyümeye devam edeceğiz…

Bu işe nasıl başladınız. Bu işi yapmanızda size yol gösteren ustalar arasında kimleri sayabilirsiniz?
Marka Kurucumuz Mehmet Usta, oğulları Hasan Durmaz, Hüseyin Durmaz ve Zülfikar Durmaz hepsi ustalarımızdır. Ayrıca uzun yıllardır şubelerimizde bizimle büyüyen ve bir taraftan onların yetiştirdiği şefler ile hizmet vermekteyiz. En kısa zamanda kuracağımız Özikizler Künefe Akademi ile de sektörümüz için istihdam sorununu çözmeyi planlıyoruz. 
Ürün çeşitleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Menümüzde 23 çeşit kendi argemiz ile hazırlanmış konsept künefemiz mevcut. Bunun dışında 5 çeşit soğuk tatlılarımız ve iki çeşit katmerimiz var.
Yaptığınız ürünleri kimlere pazarlıyorsunuz. Müşterileriniz kimler? Künefe restoran konseptimizde misafirlerimizi ağırlıyoruz. Ayrıca kurumsal organizasyonlar, festivaller ve etkinliklerde ikramı tercih edilen Künefe markasıyız.

Kullanılan ürünlerinin fiyatlarının yükselmesi sizi nasıl etkiliyor?
Biz Künefe restoranlarımızda yüksek kaliteli malzemeler kullanıyoruz. Fıstık Gaziantep’ten, pekmez sadeyağ ve peynir Urfa’dan temin edilmektedir. Künefe konseptlerimizde kaliteli malzeme ile hazırlanmış el emeği ürünler sunuyoruz.

Personel seçiminde nelere dikkat ediyorsunuz?
Özikizler Künefe olarak genç, dinamik, güler yüzlü, şirket vizyonuna uyum sağlayan, iletişim, satış ve el becerileri gelişmiş, künefe üzerine sektör tecrübesi olan kişilerle çalışıyoruz. 

Sizce müşteriler neden sizi tercih etmelidirler?
Ürünler şubelerde taze olarak pişirilmekte, doğal şeker pancarı ile tatlandırılmaktadır. Özel tedarikçilerden sağlanan sade yağ, fıstık ve künefe hamuru ile lezzet üstü künefeler hazırlanmaktadır. Şubeler mutlaka kendi yetiştirdiğimiz ustalarımızı istihdam ederek kaliteyi güvence altına al
maktayız. Özikizler künefe şubeleri, gerek ortamı, hizmet kalitesi gerekse ikramlar ve eşsiz tatları ile müşterilerine lezzetin yanında sevdikleriyle geçirecekleri keyifli zamanlar sunar.

Önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Özikizler Künefe, başta Ortadoğu, Avrupa olmak üzere Dünya’nın farklı ülkelerinde yatırımlarına devam edecektir. 2020 Hedefi Türkiye’de sınırlı sayılı franchise yapılanması ve Dünya’da Master franchise yapılanması ile büyümektir…
Franchise ile Büyüyoruz… Kurulduğu günden bugüne kalitesinden ve lezzetinden ödün vermeden büyüyen Özikizler Künefe, 2020 yılı itibariyle büyümesini Franchising ile gerçekleştirecek. Bu sayede eşsiz lezzetlerimizi daha fazla tüketiciye ulaştırırken, siz değerli girişimcilerimizi bu karlı yatırımın bir parçası olmaya davet ediyoruz. Türkiye’de yalnızca potansiyeline inandığımız sınırlı sayıda şehirde, birer şube ile büyümeyi öngörüyoruz. Yurtdışında ise, öncelikli bölgelerimiz özellikle yoğun turizm destinasyonlarının yanı sıra, ticari çekim merkezi olan şehirlerdir.