TERACUP

RABİA ERYAŞA: “BUGÜNE KADAR İTHAL EDİLEN KARTON KEK KALIPLARINI TÜRKİYE’DE ÜRETMEK BİZE GURUR VERİYOR.”

Müşteri gruplarını pasta malzemeleri satıcıları ve kek imalatı yapan kullanıcılar şeklinde genel iki gruba ayıran Terapack Ambalaj Sanayi, karton kek kalıpları başta olmak üzere bu malzemeleri dış ülkelerden ithal eden firmalara sesleniyor ve diyor ki, “Gelin size özel imalatlar yapalım, ülke dövizi dışarı gitmesin!”

Kendinizi tanıtır mısınız?
Rabia Eryaşa: Yirmi yıla yakın süredir ambalaj sektöründeyim. Terapack Ambalaj Sanayi olarak ise, 2010 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Üretimimizin % 85’ini ihraç eden bir firmanın ortağı ve imalat müdürü olarak ilklere imza atmak bize gurur veriyor.

Şirketinizin kuruluş ve gelişim süreci hakkında bilgi alabilir miyiz?
Şirketimiz, 2010 yılında Tera Ambalaj adı altında şahıs firması olarak kuruldu; 2014 yılından itibaren yeni tesislerinde Terapack Ambalaj San. ve Tic. A.Ş. unvanıyla hizmet vermektedir.

Faaliyet sahanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Terapack A.Ş. olarak Türkiye’nin önde gelen karton kek kalıpları, paket servis kutuları, çikolata-pasta kapsülleri ve daha fazlasının üreticilerinden biriyiz. Kağıt ürünlerin üreticisi olarak kalite, hijyen ve sürekliliğe büyük önem veriyoruz.

Ürün portföyünüz hakkında bilgi verir misiniz?
Müşterilerimizi pasta malzemeleri satıcıları ve kek imalatı yapan kullanıcılar şeklinde genel iki gruba ayırabiliriz. Türkiye çapında bayilikler vermek arzusundayız. Yurt dışındaki fuarlara devamlı katılan firmamız, yurt içinde de satış potansiyelini arttırmak için fuarlara katılım sağlamaktadır. Türkiye’de bu malzemeleri dış ülkelerden ithal etmekte olan firmalara sesimizi duyurmak istiyoruz. “Gelin size özel imalatlar yapalım, ülke dövizi dışarı gitmesin,” diyoruz.

Fiyat politikanız hakkında neler söyleyebilirsiniz?
Bu ortamda en düşük maliyetle en yüksek kaliteyi yakalamayı kendimize hedef olarak benimsedik. Mümkün oldukça fiyat dalgalanmalarından müşterimizi korumaya ve olası olumsuzlukları yansıtmamaya gayret ediyoruz.

Sizce müşteriler neden firmanızı tercih etmeliler?
Bunu iki başlıkta özetleyebiliriz. Birincisi, yaratıcı tasarım ki biz iş ortaklarımıza en iyi çözümleri öneriyor ve bu önerilerimizin revize edilmesi konusunda onları dinliyoruz. Biz dürüst bir ortağız. Müşterilerimize her zaman ürünün artılarını ve eksilerini anlatıyoruz. İkincisi ise, tecrübe ve deneyim, diyebiliriz. Terapack Ambalaj 2010 yılından bu yana heyecanla hizmet vermektedir. Şirketimiz genç görünse de ekibimizin ambalaj alanında 40 yılı aşkın tecrübesi bulunmaktadır. Bu büyük bir deneyimdir. Bununla birlikte, işimizi heyecan, dürüstlük ve her zaman mükemmel çözümler sunarak yapıyoruz.

Sektöre getirdiğiniz yeniliklerden bahseder misiniz?
Karton kek kalıplarını Türkiye’de üretebilmek, hatta yuvarlak kek kalıplarında kekin kalıp içinden rahat çıkabilmesi için yandan “perforeli” olması -ki bu özellik halen ithal edilenlerde yoktur- kullanıcıya çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Bu kek kalıplarını istenilen ebatta, istenilen baskı ile üretebilme kabiliyetine sahibiz. Bu iki özellik de ithal olanlarında yoktur, olamaz.

Pazarda güven ve kalitenin adresi olmak için yaptığınız çalışmaları anlatır mısınız?
Biz her zaman yeniliğin peşinden koşarak ve en iyi ürünleri sunarak müşterilerimizin ilk tercihi olmayı hedeflemekteyiz. Bunu çevre dostu, kaliteli ve fonksiyonel ürünler üreterek yapmaya çalışıyoruz. Firmamız BRC dahil her türlü kalite güvence sertifikasına sahiptir. 

Ekonominin gidişatı ve size yansımasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Ülkemizde ekonominin iğneden-ipliğe ithalata boğulmuş olan döviz savurganlığına son vermeliyiz. İhracat önemli, ama ithalatı kısarak aradaki farkı daraltmaya çalışmak her Türk vatandaşının amacı olmalıdır.

Firma olarak önümüzdeki dönem hedefleriniz nelerdir?
Hedefimiz, satışlarımızı büyüterek verimli üretim sürecimize katkıda bulunmak ve müşterilerimizin ihtiyaç ve isteklerine hizmet etmektir. 
http://www.teracup.com/