Büyük Hekimoğulları Halka Açılıyor

Geçen yılı 2,8 milyar TL ciroyla kapattıklarını söyleyen Büyük Hekimoğulları Un Yönetim Kurulu Üyesi Utku Hekimoğlu, “Bu yıl ciro hedefimiz 4 milyar TL, perakende kanalına gireceğiz” diyor.

Otuz sekiz yıl önce Konya’da Adnan Hekimoğlu tarafından kurulan Büyük Hekimoğulları, un ve ambalaj sektörlerinde faaliyet göstermeye devam ediyor. Grubun toplam cirosu 2,8 milyar TL. Un şirketi Büyük Hekimoğulları, un sektöründe ev dışı tüketim kanalındaki en büyük oyunculardan biri. Unda yüzde 50 payla kendi alanlarında pazar lideri olduklarını söyleyen grubun ikinci kuşağı ve Büyük Hekimoğulları Un Yönetim Kurulu Üyesi Utku Hekimoğlu, yılsonunda kendi markalarıyla perakende kanalına gireceklerini belirtiyor. Halka açılacaklarının haberini de veren Utku Hekimoğlu, “SPK nezdinde gerekli müracaatlarımızı yaptık. Birkaç ay içinde Borsa İstanbul kolokasyon sürecinin tamamlanmasını hedefliyoruz.”

Hedef 4 milyar TL Hekimoğlu, “Geçen yıl Ukrayna-Rus savaşı ve tahıldaki belirsizliklerin gölgesinde geçti. Buna rağmen un tarafında 2022 yılında hedeflerimiz gerçekleştirdik ve başarılı bir yıl geçirdik. 2023 hedefimiz yüzde 40 büyümedir. Aynı zamanda Ar-Ge yatırımlarımız sayesinde yeni ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturacağız. Üretim tesislerimizde sürdürülebilirlik kapsamında yenilenebilir enerjiyle ilgili yatırımlarımız devam ediyor. Yılsonu ciro hedefimiz 4 milyar TL. İhracatımızı 10 milyon dolardan 12 milyon dolar seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz.” diyor.

Tüketicilerle bire bir temas kurarak, Büyük Hekimoğulları ürünlerinin evlere girmesi için gerekli tüm yatırımları tamamladıklarını belirten Utku Hekimoğlu, bu yılsonunda perakendeye güçlü bir giriş yapmayı planladıklarını ve 2024’te farklı ürün çeşitleriyle raflarda olacaklarının müjdesini vererek,
sektöre paralel olarak ortaya çıkan satın alma fırsatlarını da değerlendireceklerini dile getiriyor.