Sevgili çalışkan meslektaşlarım

Hepinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum. Yönetim kurulumuz geçtiğimiz dönem içerisinde yasaların, mevzuatların ve önceki genel kurulumuzun verdiği görevleri yerine getirmiş, mesleki konulardaki üye şikâyet ve taleplerini anında değerlendirmeye alarak en kısa zamanda çözmeye gayret sarf etmiştir. Meslek eğitiminin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılmasına önem verilmiştir.

Kur artışı nedeniyle hammadde fiyatlarında fahiş zamlar uygulayan firmalar hakkında üst kuruluşlarımız ve bakanlığımıza gerekli bilgilendirme ve taleplerimiz iletilmiştir. Resmi merciler ve bağlı olduğumuz kuruluşlarca yapılması istenen görevler zamanında yerine getirilmiştir.

Üst kuruluşlarımız, zabıta müdürlükleri, tarım müdürlükleri, kredi kefalet kooperatifleri ve il – ilçe belediyeleri ve bakanlıklarla temaslarımızı arttırarak üyelerimizin sorun ve taleplerinin çözümü konusunda gayret sarf ettik ve buna hız kesmeden devam ediyoruz. Asrın felaketleriyle karşılaştığımız bu çok zor dönemde devlet kurumlarıyla değerli esnafımız arasında köprü olmaya, bizlere vermiş olduğunuz sorumluluk bilinciyle hareket etmeye gayret ediyoruz. Elektrik, doğalgaz, asgari ücret artışı, un-yağ-şeker fiyatlarındaki artış ve iş yeri kiralarımızın yükselmesi bizi bir hayli zorlamaktadır. Maliyet artışları sebebiyle kendi sağlımızdan fedakârlık edip, mesai saatimizi arttırarak çarkımızı döndürmeye çalışıyoruz. Esnafımızın haklarını korumak ve yararlanabilecekleri her türlü uygun kredi, uygun mal tedariki, teşvik ve devlet destekli yardımlar konusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Düğününde, cenazesinde, dükkân açılışında, hastalığında kısaca acı veya tatlı anlarında her zaman yanlarında olmaya devam ediyoruz. Şahsım başkan olarak, meslektaşlarımın acı ve tatlı günlerinde yanında olmaya çalıştım. Aynı zamanda Aksaray Kredi Kefalet Kooperatifi Denetim Kurulunda görev yaparak üyelerimize uygun faizli kredi imkânı sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz. T.C. Maslak Vergi Dairesinde Takdir Komisyonunda esnafımız ile devletimiz arasındaki sorunlarda uzlaşma sağlayarak sorunları çözüme kavuşturduk ve kavuşturmaya devam ediyoruz.
Şahsım yine Fatih Kaymakamlığı Tüketici Hakem heyeti esnaf temsilciliği görevini yerine getirmekte, siz üyelerimize ve meslektaşlarımıza iletmeye devam etmekteyiz. Sevgili meslektaşlarım, sözlerimin sonuna gelirken hepinize hayırlı işler, sağlık, huzur, mutluluk ve bereketli bol kazançlar dilerim.